تاریخچه رنگ های سفید دی اکسید تیتانیوم

دی اکسید تیتانیوم
دی اکسید تیتانیوم
دسامبر 27, 2015

تاریخچه رنگ های سفید دی اکسید تیتانیوم

History Titanium Dioxide Whites

تاریخچه رنگ های سفید دی اکسید تیتانیوم

تیتانیوم در واقع یک پیگمنت سفید قرن 20 است. اگر چه پیگمنت تیتانیوم و دی اکسید تیتانیوم در سال 1821 کشف شد، ولی سال 1916 تکنولوژی مدرن به نقطه ای رسید که توانست آن را به تولید انبوه توسعه دهد. ابتدا به صورت تجاری در نروژ برای اهداف صنعتی تولید شد تا سال 1921 که یک رنگ روغنی سفید تیتانیوم مناسب برای اهداف هنری توسط تولید کننده آمریکایی معرفی شد. تعداد زیادی درجات صنعتی از رنگدانه های سفید تیتانیوم وجود دارد، که هیچ یک از آنها در شکل خالص خود برای رنگ روغن هنری استفاده نمی شوند.

تیتانیوم masstone سفید نه گرم و نه سرد است و جایی بین سفید سرب و سفید روی، به ترتیب قرار می گیرد این رنگ دارای قدرت ته رنگ قوی تری از دو رنگ سفید دیگر می باشد، و یک زمان خشک شدن که آهسته تر از سفید سرب اما سریع تر از سفید روی است. این واقعا رنگ روغنی سفید همه منظوره است.در روغن، بر روی یک غشای اسفنجی خشک می شود که برای مقاصد هنری کاملا نامناسب است. به همین دلیل است، که همیشه دی اکسید تیتانیوم را با یک یا بیشتر از یک رنگدانه از سایر رنگدانه[1] های سفید، و یا با رنگدانه های خنثی مخلوط می کنند تا یک رنگ روغن هنری مناسب تولید شود. از آنجایی که دی اکسید تیتانیوم، به خودی خود، روی یک غشای اسفنجی خشک می شود و اکسید روی بر روی یک فیلم شکننده خشک می شود، این دو در یک ترکیب متعادل برای تولید رنگ های سفید تیتانیوم با کیفیت بهتر از درجه حرفه ای ترکیب می شوند.

در برخی از مارک ها، که در آن اکسید روی در مخلوط غالب است، رنگ سفید تیتانیوم و روی نامیده می شود. مارک های ارزان تر از نظر بودجه و درجه رنگ، به استفاده از ترکیبی از دی اکسید تیتانیوم با باریتس و یا سایر رنگدانه های بی اثر شناخته می شوند. استفاده از این نوع از پیگمنت های سفید واقعا یک اقتصاد نادرست است چرا که آنها هر دو خاصیت درخشندگی و قدرت ته رنگ، رنگ درجه حرفه ای را از بین می برد.

history titanium dioxide 1

history of titanium dioxide

در سال 1916، شرکت رنگدانه تیتانیوم آبشار نیاگارا، نیویورک و شرکت تیتان  AS، نروژ به طور همزمان تولید تجاری این رنگدانه سفید جدید را آغاز کردند. پس از آن ها، رنگدانه های اصلی سفید مورد استفاده در رنگ ها سفید سرب، سفید روی و لیتوفون بود.

history titanium dioxide 2

history of titanium dioxide

این ها کارگران شرکت تیتان، در اوایل قرن 20 هستند.

history titanium dioxide

history of titanium dioxide

امروزه، دی اکسید تیتانیوم اولین رنگدانه جهان برای ارائه سفیدی، روشنایی و تاری است. این کارخانه در Fredrikstad ، نروژ متعلق به شرکت Kronos می باشد.

[1] pigment

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>